O nas

Marka Fruit Bijoux powstała jako wypadkowa zainteresowań Szymona Ciechorskiego i jego wykształcenia związanego z projektowaniem małych form.

W pracowni, której początki sięgają 2002 roku, długo powstawały koncepcje łączące szlachetność tradycyjnych kruszców z możliwościami optycznymi, jakie dostarczają współczesne tworzywa zastosowane w biżuterii. Projektant poszukuje materiałów, których rzeźba daje możliwości operowania światłem i kolorem w taki sposób, by efekt był zaskakujący przy minimalistycznych, czystych liniach.

Cechą charakterystyczną projektów jest system modułów PYO (Pick Your Own), umożliwiający dobranie własnego zestawienia z sygnowanej obrączki i wkręcanego topu pierścionka z kolekcji Vu, Goldrush, Mine, Poli, Good Night, Chmura oraz Arena. PYO pozostawia pole do kreacji po stronie użytkowniczek, które mogą samodzielnie tworzyć nowe kompozycje z posiadanych modułów, zależnie od potrzeb i stylizacji.

W najnowszej części kolekcji dominuje transparentna wielokolorowość, a w szczególności łączenie odcieni naturalnego różu ze spokojnymi błękitami. Minimalistyczne linie wzbogacone o pastelowe gradacje, zmiękczają geometryczne bryły biżuterii, dodają lekkości i nastroju nadchodzącego lata pierścionkom i długo wyczekiwanym naszyjnikom.